27.08.2021 13:00 0 NW

Podsumowali wydarzenia kulturalne w Wejherowie

Fot. Marek Trybański/TTM

Mimo pandemii rok 2020 obfitował w najróżniejsze wydarzenia kulturalne. Te podsumowane zostały w siódmej odsłonie Wejherowskiego Rocznika Kulturalnego, wspólnego dzieła Filharmonii Kaszubskiej, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W 2014 roku cztery powyższe instytucje podpisały porozumienie o współpracy, a jednym z efektów jest współwydawanie Wejherowskiego Rocznika Kulturalnego. Jest to zbiór wydarzeń, które wydarzyły się w roku minionym na terenie Wejherowa.

Rocznik cechuje się tym, że jest miejscem dokumentowania zdarzeń, ma pokazywać czym dane instytucje się zajmują i jest punkt wyjścia do szukania dalej. Ma sygnalizować podstawowe obszary działania poszczególnych instytucji, ale znajdziemy w nim także wiele wspólnych mianowników - mówi Jolanta Różyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury.

Jednym z nich jest to, że mimo pandemii wszystkie instytucje nie poddały się i dla swoich odbiorców organizowały szereg wydarzeń, atrakcji. Tegoroczna, siódma odsłona rocznika rozpoczyna się wywiadami z dyrektorami czterech wyżej wspomnianych instytucji, w których mowa jest o tym, jak radzili sobie w pandemicznej rzeczywistości.

Mimo, że rok 2020 upłynął pod hasłem zamknięcia m.in kultury, to nasze wydanie pokazuje, że cały czas intensywnie pracowaliśmy. Za każdym razem jest to dla nas powód do radości i dumy, bo mimo że pandemia krzyżowała nam plany, to każda z instytucji udowodniła, że bardzo intensywnie pracowaliśmy i wszyscy możemy być dumni jak sobie z tym koszmarem pandemicznym poradziliśmy - komentuje Adam Szulc, kierownik działu promocji i marketingu w wejherowskiej filharmoni.

W roczniku znajdziemy informacje, jakie wydarzenia kulturalne udało się zrealizować w ubiegłym roku. Nie brakuje także artykułów pisanych przez zaproszonych gości czy wywiadów z gośćmi. Jak mówi, omawiane są najciekawsze zdarzenia, które wzbudziły najwięcej emocji, wrażeń.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Na okładce Wejherowskiego Rocznika Kultury znajduje się Książnica prof. Gerarda Labudy, a wynika to z chęci uhonorowania powstania tego miejsca, które jak jednogłośnie uważają dyrektorzy wejherowskich placówek, jest ważnym obiektem na mapie Wejherowa.

Rocznik zakupić można w każdej z wspominanych powyżej instytucji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24