27.08.2021 12:00 4 PM/UM Gdynia/SKM Trójmiasto

Będzie modernizacja przystanku SKM w Gdyni Orłowie

Powstanie nowy peron, pełnowymiarowa wiata, system informacji pasażerskiej i winda - spółka PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście ogłosiła przetarg na modernizację przystanku SKM Gdynia Orłowo.

Przystanek Gdynia Orłowo zostanie gruntownie wyremontowany. Ogłoszono przetarg na wykonanie prac. Oferty składać można do 27 września.

Orłowo – jedna z najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów dzielnic Gdyni. Niezapomniany widok molo i klifu to prawdziwa wizytówka naszego miasta. Wkrótce dojazd do tej dzielnicy i jej atrakcji będzie znacznie wygodniejszy – czytamy na stronie gdyńskiego urzędu miasta.

W ramach inwestycji planuje się przebudowę układu torowego w rejonie peronu, a także samego peronu – wymianę nawierzchni, budowę wiaty przykrywającej cały przystanek, a także montaż elementów małej architektury i windy przy południowym wejściu na stację, której do tej pory brakowało.

Na peronie stanie wiata, oprócz tego wymieniona zostanie istniejąca, asfaltowa nawierzchnia, która obecnie znajduje się w złym stanie. Na przystanku przewidziano montaż dwóch wiatrołapów, koszy na odpadki oraz łącznie dziesięciu ławek.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał 11 miesięcy od podpisania umowy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24