01.09.2021 08:00 0 NW/gdynia.pl

Experyment otrzymał 'Oscara designu'

Źródło: gdynia.pl

Centrum Nauki Experyment otrzymało „Oscara designu” w Essen. Międzynarodowe środowisko projektantów doceniło nowy logotyp centrum, który zmienił się po trzynastu latach.

RED DOT to jeden z największych na świecie konkursów projektowych. Nagroda przyznawana jest od 1955 roku przez Design Zentrum w Nadrenii Północnej-Westfalii w Essen. Jeno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i komunikacji nazywane „Oscarem designu”.

Zasada tegorocznego konkursu brzmiała: „W poszukiwaniu dobrego designu i kreatywności”. Zgłoszenia oceniało 24 osobowe jury. Jednym ze zgłoszeń było nowe logo Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Zmiana logotypu to trudne zadanie. Z reguły przysparza marketingowcom kłopotów i jeśli tylko nie przynosi kryzysu, to już jest wielki sukces. Tymczasem Centrum Nauki Exepryment udało się nie tylko nie wpaść w kryzys, ale jeszcze wygrać super prestiżową nagrodę. To jest niezwykłe osiągnięcie w skali Europy i aż trudno mi znaleźć odpowiednio serdeczne słowa gratulacji dla Pani Dyrektor, Jej zespołu oraz pracowni TOFU. Takie zwycięstwa zdarzają się tylko wtedy, gdy w projekt wkłada się wielkie osobiste zaangażowanie i serce, całkowicie wykraczające poza zwykłe służbowe obowiązki. Ekipie Experymentu tego nie zabrakło. Jestem bardzo, bardzo dumna! – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Jak podaje gdyński magistrat, jurorzy podczas obrad położyli duży nacisk na sam pomysł, formę i efekt komunikacyjny zgłoszonych projektów.

Wydarzenia ubiegłego roku mocno podkreśliły znaczenie komunikacji i sposobu jej projektowania. Nasze jury było zachwycone jakością wszystkich finałowych zgłoszeń do Red Dot Award: Brands & Communication Design 2021. Cieszę się, że wszystkim nagrodzonym udało się w ten sposób wyróżnić na tak mocno konkurencyjnym, międzynarodowym rynku i zaimponować naszym ekspertom. Z pewnością jest to dowodem ich umiejętności projektowych oraz tego, że każdy nagrodzony projekt jest po prostu wyjątkowy – mówi prof. dr Peter Zec, założyciel i pomysłodawca konkursu Red Dot Award. 

W tym roku nagrodzono trzy projekt autorstwa TOFU Studio. Jednym z nich jest właśnie rebranding gdyńskiego Experymentu. Międzynarodowe jury najwyzej oceniło zgłoszone przez Polaków projekty, przyznając im tytuł RED DOT AWARD: Brands and Communication Design.

Nowemu logo gdyńskiej placówki można przyjrzeć się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24