01.09.2021 09:30 1 WH/TTM

Przyjdź do urzędu, skontaktuj się telefonicznie lub internetowo – program ‘Czyste Powietrze’ w Redzie

Fot. Marek Trybański/ TTM

Trwa kolejna edycja programu „Czyste Powietrze” w Redzie. Oznacza to, że mieszkańcy mogą uzyskać dotację na wymianę kopciuchów. Aby dowiedzieć się szczegółów jak złożyć wniosek bądź innych informacji, w magistracie utworzono punkt konsultacyjno-informacyjny.

Jak informuje burmistrz Krzysztof Krzemiński, 31 maja 2021 roku miasto podpisało porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na mocy dokumentu Reda uczestniczy w realizacji projektu „Czyste Powietrze”. To ogólnopolski program, którego celem jest walka ze smogiem.

Dzięki temu mieszkańcy mogą otrzymać dotację lub środki, które pozwolą na częściową spłatę kredytu bankowego na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła. To oznacza dofinansowanie na m.in. nową instalację centralnego ogrzewania, zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej czy ocieplenie okien czy drzwi zewnętrznych.

Utworzyliśmy punkt konsultacyjno-informacyjny w pokoju nr 10 w urzędzie. Ten punkt dostępny jest dla każdego zainteresowanego. Można przyjść do urzędu, skontaktować się telefonicznie czy internetowo. Zachęcam do tego mieszkańców. Można otrzymać wszelkie informacje i pomoc w uzyskaniu środków – zwraca uwagę Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Więcej informacji na temat programu „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie redzkiego magistratu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24