02.09.2021 10:00 0 WH/TTM

Nowi nauczyciele szkół ponadpodstawowych

Fot. TTM

We wtorek (31 sierpnia) w wejherowskim starostwie odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania dla 20 pracowników szkół ponadpodstawowych. To kolejny etap w ścieżce kariery zawodowej nauczycieli.

To jeden z najważniejszych dni w życiu pedagogów, szczególnie, że to niepowtarzalna uroczystość. 19 nauczycieli przeszło pełną procedurę awansu, czyli zaliczyli staż trwający 2 lata i 9 miesięcy oraz egzamin. Dwudziesta osoba z dniem zatrudnienia otrzyma mianowanie w związku z tym, że posiada tytuł doktora i odpowiedni staż pracy nauczycielskiej bądź akademickiej.

Nauczyciele ślubują raz jedyny w karierze zawodowej i niezbywalnie pozostają nauczycielami mianowanymi, natomiast jest to etap pośredni w karierze zawodowej nauczycielskiej, ponieważ do procedury awansu na nauczyciela mianowanego trzeba być nauczycielem kontraktowym, więc legitymować się pewnym bagażem doświadczenia – mówi Mirosław Ledemann, naczelnik Wydziału Edukacji wejherowskiego starostwa w rozmowie z TTM.

We wtorek (31 sierpnia) w starostwie powiatowym w Wejherowie wręczono akty mianowania nauczycielom placówek, które podlegają pod powiat. To jednak nie koniec możliwości zawodowych.

Daje to możliwość kolejnego stopnia awansu. Po odpowiednim przygotowaniu i procedurze, może ubiegać się o tytuł nauczyciela dyplomowego. Nauczyciel to osoba, która praktycznie całe swoje życie uzupełnia wiedzę i kształci się. Życie się zmienia, technologia się zmienia. Nauczyciel musi być zawsze na bieżąco, rozwijać umiejętności – zwraca uwagę Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Cała fotogaleria znajduje się tutaj.

Najwięcej nauczycieli, czyli 12 osób uczy w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego. Pozostali to pracownicy Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, PZS nr 2 i PZS nr 4 w Wejherowie i PZS nr 2 w Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24