13.09.2021 15:00 3 EWA

Niezabezpieczony rower padł łupem złodziejki

Fot. KPP Wejherowo

Policjanci zatrzymali 30 letnią kobietę, podejrzaną o kradzież roweru. Została już przesłuchana i usłyszała zarzuty. A za kradzież mienia grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Rower skradziono na początku sierpnia bieżącego roku w Bolszewie, a podejrzaną zatrzymano w piątek (10 września) w Wejherowie. Jak ustalili policjanci kobieta weszła na klatkę schodowa w budynku wielorodzinnym i zabrała rower, który stał przy drzwiach i w żaden sposób nie był zabezpieczony. Złodziejka to 30–letnia mieszkanka Wejherowa.

Wejherowscy policjanci przestrzegają by odpowiednio zabezpieczyć swój rower tak by takie sytuacje nie miały miejsca.

Nie należy zostawiać swojego pojazdu w żadnym miejscu nawet na jedna chwilkę bez żadnego zabezpieczenia, warto skorzystać z mocnych profesjonalnych blokad. Im więcej zabezpieczeń tym lepiej, złodziejowi więcej czasu zabierze ich pokonanie, co zmniejsza ryzyko kradzieży. Kiedy przypinamy rower powinniśmy pamiętać o tym by linka obejmowała nie tylko koła, ale inne części pojazdu. Również miejsce w którym przechowujemy rower powinno być odpowiednio zabezpieczone - mówi asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Warto być czujnym i pamiętać, że okazja czyni złodzieja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24