13.09.2021 16:10 0 AB/PM

Ponad 20 zespołów zagrało w streetballa

W minioną sobotę (11 września) na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie odbył się jubileuszowy, dziesiąty turniej koszykówki ulicznej pod nazwą „Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego”.

Tym razem w turnieju wystartowały w sumie 24 zespoły, co daje łączną liczbę około 100 uczestników.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Mieliśmy grać dziś planowo na Placu Jakuba Wejhera, ale ze względu na prognozy pogodowe stwierdziliśmy, że zagramy pod zadaszeniem - mówi Bartłomiej Woźniak, organizator X Streetballa Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

W kategorii Open Mężczyzn wystartowało 7 zespołów. Rywalizację wygrała ekipa "Tylko Siatkę Słychać". Na drugim miejscu uplasował się "Wejherowski Pakiet" a trzecie zajął "Ała Team".

Podczas zawodów rozegrano także konkurs rzutów za trzy. Wśród dzieci triumfował Jakub Fabich, a w klasie Open Sebastian Szmidtka. Najlepsze zespoły otrzymały puchary pamiątkowe, natomiast zwycięzcy w kategorii Open wygrali czek w wysokości 1000 zł.