14.09.2021 10:00 13 WH/TTM

Ulica Cylkowskiego w Bolszewie przeszła metamorfozę

Fot. Marek Trybański/ TTM

Zakończył się remont ul. Cylkowskiego w Bolszewie. W ramach ostatniej inwestycji przebudowany został odcinek o łącznej długości blisko 500 metrów. Koszt to ponad 1,1 mln złotych.

Ulica Cylkowskiego przeszła w ostatnim czasie metamorfozę – dziurawe płyty zostały zastąpione asfaltem. Pojawiły się chodniki, zatoczki, progi zwalniające czy miejsca postojowe.

Każda nowa nawierzchnia, każdy nowy chodnik to jest bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników ruchu. Cała droga zaopatrzona jest w deszczówkę, jest ona wyprowadzona już pod kolejną naszą inwestycję, czyli budowanie kanalizacji deszczowej na ul. Leszczynowej. Już przyszłościowo idziemy w tym kierunku. Był problem, dlatego przedłużyła się ta inwestycja na etapie projektowania. Z wykonawcą żadnego problemu nie było, bo spotykamy się miesiąc przed terminem oddania budowy – wyjaśnia Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo w rozmowie z TTM.

Ulica była remontowana w dwóch etapach – najpierw na odcinku Zamostna – Bukowa, a potem Harcerska – Głogowa.

Ta droga prowadzi nie tylko do prywatnego przedszkola, ale również do szkoły podstawowej. Są chodniki z jednej oraz drugiej strony. Nasze małe pociechy, które się udają z rodzicami czy bez, mogą bezpiecznie pokonywać trasę – mówi Edmund Bianga, sołtys Bolszewa.

Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM

Łączny koszt inwestycji to 1,1 mln złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24