15.09.2021 15:00 0 WH/TTM

Dzieci z niepełnosprawnością świętują dzień kropki

Fot. TTM

Mała, niepozorna i często pomijana, a przecież jest tak niezwykle ważna. Zazwyczaj ostatnia kończy zdanie oraz jest symbolem kreatywności, odwagi czy zabawy. Mowa o kropce, której święto przypada na środę (15 września). Niecodzienny dzień obchodzony jest Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.

Międzynarodowy dzień kropki został ustanowiony w 2008 roku, a bodźcem do tego było opowiadanie z książki „The Dot”.

Mała bohaterka Vashti, która od małej kropki odkryła swoje możliwości przy współudziale swojego nauczyciela. To święto kreatywności, odwagi i zabawy – tłumaczy Małgorzata Woźniak, dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.

W placówce przez cały tydzień odbywają się zajęcia oraz zabawy, podczas których króluje kropka. W środę (15 września) ekipa Twojej Telewizji Morskiej odwiedziła uczniów i sprawdziła, jak świętują ten dzień.

Od wielu lat ten dzień jest uroczyście obchodzony w placówce. Myślę, że nie ma lepszego miejsca niż placówka specjalna, aby świętować dzień kropki. Mamy określone zadania, gdzie dzieci z niepełnosprawnościami muszą wykazywać się odwagą oraz odkrywać swoje możliwości i być szalenie kreatywne. Ta malutka, niepozorna kropka może zdziałać naprawdę wiele – dodaje dyrektor.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Nauczyciele placówki mają elementy z kropkami na swoich ubraniach. Nie brakuje konkursów plastycznych. Często są to takie zajęcia, jak łączenie kropek czy tworzenie portretów.

Kropka odgrywa kluczowe role w wielu dziedzinach. Pojawia się m.in. w piśmie, matematyce czy informatyce. Często spotkać można ją w sztuce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24