22.09.2021 10:25 7 PM/AB

Wyrok 11 lat więzienia za zabójstwo Agaty z Wejherowa jest ostateczny

Fot. Policja

Sąd Najwyższy oddalił kasację jako bezzasadną – chodzi o sprawę Wiktorii Ś. skazanej za zabójstwo swojej koleżanki, 17-letniej Agaty z Wejherowa. Tym samym wyrok 11 lat więzienia jest ostateczny.

Postanowieniem z dnia 21 września 2021 roku Sąd Najwyższy oddalił kasację jako oczywiście bezzasadną. Kasację złożyli zarówno obrońcy oskarżonej jak i Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny. Tym samym ostateczny jest już wyrok wymierzający 11 lat więzienia dla oskarżonej - informuje Justyna Piskorek z zespołu prasowego Sądu Najwyższego.

Do tragicznych wydarzeń doszło 22 lutego 2015 roku, w nadmorskim parku w Gdańsku-Brzeźnie, gdzie znaleziono ciało Agaty. Sekcja zwłok nie pozostawiała wątpliwości, że 17-latka zmarła wskutek rany kłutej w okolicach podbrzusza, którą zadano ostrym narzędziem. Ustalono, że Agata z Wejherowa zamierzała popełnić samobójstwo, a sama zbrodnia została szczegółowo zaplanowana przy współudziale koleżanki zamordowanej. Wiktoria Ś. (wcześniej M. - kobieta wzięła ślub w areszcie) miała zadać Agacie cios nożem. Została uznana winną zabójstwa w sierpniu 2017 roku i skazana wówczas na 11 lat więzienia.

Fot. Policja Fot. TTM Fot. Policja Fot. Policja

W uzasadnieniu wtorkowego wyroku Sądu Najwyższego sędzia Antoni Bojańczyk mówił, że było to „zabójstwo na żądanie”, a wyroki obu instancji były prawidłowe.

Obrońcy oskarżonej podnosili w kasacji fakt lakonicznego uzasadnienia, niemniej sędzia skorzystał z instrumentów wskazanych w kodeksie postępowania karnego i zwrócił się do Sądu Apelacyjnego o uzupełnienie tego uzasadnienia i po zapoznaniu się z aktami sprawy oddalił kasacje jako oczywiście bezzasadną – dodaje Justyna Piskorek.

Agata była mieszkanką Wejherowa, uczyła się w klasie mundurowej w Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24