23.09.2021 15:00 17 WH/PKP Polskie Linie Kolejowe

Remont peronu w Redzie – to nie koniec modernizacji dworca

Fot. czytelnik

Na stacji Reda trwa remont, w ramach którego zostanie wymieniona część nawierzchni i przemalowana zostanie wiata peronu nr 2. Ponadto wszystkie ławki i kosze zostaną odświeżone. Jak informują Polskie Linie Kolejowe, planowana jest dalsza modernizacja dworca.

Do niedzieli (26 września) mają potrwać prace remontowe na stacji Reda.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniają część nawierzchni peronu nr 2. Przemalowana zostanie również wiata na tym peronie oraz ławki i kosze na odpady na terenie całej stacji. Dzięki pracom poprawi się estetyka stacji – mówi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego.

Fot. czytelnik

Koszt przedsięwzięcia to 90 tys. złotych. To nie koniec modernizacji redzkiego dworca. PLK planuje inwestycję „Prace na linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk”. Pojawią się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych czy podróżujących z wózkami dziecięcymi.

Przebudowane zostaną m.in. perony oraz obecne przejście podziemne, wybudowane zostanie także drugie przejście podziemne. Planowana budowa wind, prowadzących z przejść na perony, zwiększy dostępność stacji dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – dodaje Zieliński.

Jak na razie inwestycja znajduje się w fazie projektowania i uzyskiwania decyzji oraz pozwoleń. To oznacza, że nie wiadomo, kiedy ruszą prace. Polskie Linie Kolejowe zaznaczają, że „rozpoczęcie prac na linii Gdynia Chylonia – Słupsk uzależnione jest od pozyskania środków finansowych”.

Przypomnijmy, że w ramach przedsięwzięcia zostanie wyremontowany także wejherowski dworzec. Szczegóły na ten temat znajdują się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24