25.09.2021 11:26 9 NW

'Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!' - trwa kampania społeczna

mat. pras.

Trwa kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”. Jest to kontynuacja poprzednich, podobnych akcji i ma na celu eliminację niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze.

Kampania społeczna skierowana jest w głównej mierze do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków. Akcja „Sadza płonie. Czas zabija. Żyj!” to kontynuacja poprzednich kampanii „Czyszczone kominy to mniejszy smog” i „zaproś kominiarza”.

Ważnymi elementami akcji jest prowadzenie edukacji społecznej na temat tego jak prawidłowo organizować proces spalania w domowych urządzeniach grzewczych, aby uniknąć kopcenia z kominów i jak poprawnie eksploatować systemy kominowe i wentylacyjne zgodnie z zasadami ich funkcjonowania, aby uniknąć złej wentylacji.

Przewody kominowe: dymowe, spalinowe i wentylacyjne w budynku, aby mogły być bezpiecznie użytkowane powinny spełniać szereg wymagań dotyczących m.in. ogniotrwałości, drożności, prawidłowego przebiegu, szczelności przewodów kominowych pod kątem ich przeznaczenia, stanu powierzchni przewodów kominowych czy prawidłowości ciągu.\

Więcej na temat kampanii przeczytać można w Komunikacie Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy.

mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24