30.09.2021 12:30 2 EWA

Nowe chodniki w gminie Luzino

fot. Monika Wejer / TTM

W imię bezpieczeństwa w gminie Luzino poprawiają się warunki komunikacyjne dla pieszych. Powstają nowe chodniki o łącznej długości około 1,5 km, sfinansowane z budżetu gminy.

Na początku sierpnia bieżącego roku podpisano umowę na budowę trzech chodników, które powinny powstać do końca października. Pierwszy odcinek o długości 538 m przy ul. Wiejskiej w Kębłowie, jest już prawie gotowy. Wykonawcy po jego ukończeniu wybudują chodniki w Luzinie przy ul. Lipowej na odcinku 336 m oraz przy ul. Przemysłowej na odcinku 440 m.

Po prostu chcemy zapewnić bezpieczeństwo. Ruch jest co raz większy, a bezpieczeństwo, i dla mnie i dla radnych jest bardzo ważne – podkreśla Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM fot. Monika Wejer / TTM

Koszt budowy tych trzech odcinków to 597,3 tys. złotych. W chwili obecnej trwa przetarg na budowę kolejnego chodnika w Barłominie przy ul. Ks Jana Twardowskiego o dł. 520 m, a wartość planowanej inwestycji to około 400 tys. złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24