05.10.2021 11:00 0 AB

Powiatowe Mistrzostwa Sztafet w Redzie już w środę

facebook.com/GOSRiT Luzino

W środę o godzinie 9:00 na stadionie MOSiR w Redzie odbędą się sztafetowe mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w biegach przełajowych. W zawodach wezmą udział szkoły, które wcześniej wygrały w eliminacjach gminnych.

Eliminacje gminne rozegrane zostały między innymi w gminie Luzino, gdzie w każdej kategorii bezkonkurencyjna była Szkoła Podstawowa nr 2 z Luzina. W Redzie także zostały już przeprowadzone eliminacje. Tam wygrywały Zespół Szkolno- Przedszkolny nr. 1, a także Szkoła Podstawowa nr 4. Inne gminy również wyłoniły swoich zwycięzców, a organizatorzy zawodów powiatowych spodziewają się dużej frekwencji.

Spodziewamy się około 500 uczestników. Rywalizować będą dzieci w sześciu kategoriach, są to: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada. Wszystkie kategorie podzielone są na chłopców i dziewczynki. W każdej kategorii przewidujemy około 10 szkół — mówi Zbigniew Elwart, kierownik MOSiR Reda.

Uczestnicy będą rywalizowali na dystansach: od 600 m. dla najmłodszych do 1000 m. dla licealiady. Szkoły, które wygrają w swoich kategoriach pojadą na mistrzostwa województwa, a także mogą wziąć udział w nieoficjalnych mistrzostwach Polski w Łodzi. W przeszłości redzkie szkoły brały w nich udział.