13.10.2021 14:02 6 EWA/Powiat Pucki

Wyremontowano pomieszczenia dla potrzebującej młodzieży

fot. Powiat Pucki / fb

Zakończono prace remontowe sześciu pokoi w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej nr 2 w Kłaninie. Już niebawem po umeblowaniu pomieszczeń ośrodek będzie gotowy do tego by przyjąć czternastu podopiecznych.

Prace remontowe zakończyły się na początku października, aby utworzyć nowa placówkę zmodernizowano pomieszczenia w budynku internatu PZS w Kłaninie. Metamorfozę przeszło 6 pokoi dla podopiecznych, kuchnia, świetlica, pomieszczenia dla pedagoga, wychowawcy oraz dla wspólnych przestrzeni, odświeżono ściany oraz wymieniono podłogi.

Celem nowo powstałej placówki jest zapewnienie opieki i wychowania dzieciom oraz młodzieży pozbawionej trwale lub okresowo opieki rodziny biologicznej. Kadra Placówki oraz instytucje współpracujące w swojej pracy dążą do tego, by każde dziecko mogło z czasem powrócić do rodziny naturalnej, a jeśli nie jest to możliwe – przygotować je do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie – tłumaczy Emilia Drzeżdżon, dyrektor placówki.

fot. Powiat Pucki / fb fot. Powiat Pucki / fb

Teraz pomieszczenia będą doposażone i wkrótce placówka będzie gotowa na przyjęcie czternaściorga dzieci w wieku 10-18 lat, które potrzebują opieki tymczasowej lub przygotowania do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24