14.10.2021 10:00 4 WH/TTM

Trwa remont Puckiego Szpitala - prace na oddziale pediatrii

Fot. TTM

Szpital w Pucku jest w trakcie remontu. Wyczekiwana i zapowiada od lat inwestycja kosztuje ponad 9,5 mln złotych i ma zakończyć się maksymalnie za trzy lata. Prace rozpoczęły się od oddziału pediatrii.

To były wielkie starania starostwa puckiego. Zabiegali o środki finansowe od ponad 5 lat i to, co teraz widzimy to jest początek. Inwestycja jest bardzo duża, szeroka i trudna. Gdyby nie działania i starania starostwa, to śmiem powiedzieć, że ta inwestycja by się po prostu nie udała - mówi Weronika Nowara, prezes Puckiego Szpitala.

Remont rozpoczął się od oddziału pediatrii, który znajduje się na najwyższym piętrze, a prace będą szły w „dół”.

Szpital zostanie gruntownie zmodernizowany. Priorytetem mają być łazienki – dostępne do większej grupy pacjentów. Zostaną wymienione okna i elewacje. Pojawią się kolektory słoneczne, a kanalizacja zostanie przebudowana. Robotnicy wymienią także instalację elektryczną.

Łączny koszt prac to ponad 9,5 mln złotych, z czego ponad 5,5 złotych to środki starostwa puckiego.

Będzie to uciążliwe dla pacjentów. W tym miejscu powinnam ich przeprosić i prosić o cierpliwość, żeby wytrzymali ten okres. Dla personelu też będzie to trudny okres, ale robimy to, bo chcemy aby było lepiej – dodaje Nowara.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Wszystkie prace mają zakończyć się w okresie 2,5 – 3 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24