18.10.2021 10:00 42 PM

'Drożyzna jest straszna'. Puck dołącza do protestu ws. podwyżek cen gazu

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. pixabay.com

Po gminie Luzino do ogólnopolskiego protestu w sprawie wysokich cen gazu dołączył Puck. Chodzi o jednego z dostawców działających w naszym regionie, który podniósł ceny surowca o prawie 100 procent.

Mieszkańcy dostali zawiadomienie o drastycznej podwyżce. W związku z tym ruszyła fala protestów. Swój sprzeciw w tej sprawie wyrażają samorządy z całej Polski. W piątek (15 października) informowaliśmy o dołączeniu się do protestu gminy Luzino. Głos w tej sprawie zabrała również burmistrz Pucka.

W związku z otrzymanymi informacjami o drastycznych podwyżkach cen gazu w naszym mieście wspólnie z innymi samorządami podjęliśmy inicjatywę wszelkich możliwych działania celem obrony naszych mieszkańców w tym zakresie. Zachęcam mieszkańców miasta Puck do składania podpisów przeciw wprowadzeniu tak drastycznych podwyżek cen gazu przez firmę G.EN Gaz Energia – poinformowała burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.

Wszystko zaczęło się od wójta gminy Tarnowo Podgórne, który w najbliższy wtorek (19 października) organizuje spotkanie zainteresowanych samorządów, na którym podpisane zostaną  pisma – wystąpienia m.in. do Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Ministerstwa Klimatu, Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Cały czas mobilizuję wójtów i burmistrzów tych gmin, na których terenie jest podobna sytuacja, aby wspólnym głosem wystąpić do instytucji państwowych o rozwiązanie tego problemu. Ponadto jestem w stałym kontakcie z przedstawicielami G.EN Gaz Energia. Jest w tym zakresie dobra wiadomość: w najbliższym czasie zarząd G.EN GAZ spotka się z przedstawicielem PGNiG. To daje nadzieję – napisał Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne.

Podpis w Pucku można złożyć do wtorku (19 października) do godziny 10:00. Formularze podpisów dostępne są w poszczególnych naszych placówkach, w godzinach ich funkcjonowania: Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Puck, parter, pok. nr 2; Puckim Klubie Seniora; Bibliotece Publicznej.

Podobna sytuacja ma miejsce również na terenie gminy Krokowa.

Rozumiem, że są podwyżki gazu na europejskich rynkach, ale wzrost prawie o 100 proc. z dnia na dzień to jest moim zdaniem nieporozumienie. Inny dostawca podniósł ceny o około 8 proc. Uważam, że drożyzna jest straszna, nie wiem co będzie dalej, podwyżki prądu i paliwa – mówi mieszkaniec gminy Krokowa.

Problem może dotyczyć nawet 80 gmin w całej Polsce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24