19.10.2021 12:50 0 AB

Stolem i Gryf przed kolejną szansą w Pucharze Polski

Facebook.com/Gryf Wejherowo

19 i 20 października zostaną rozstrzygnięte mecze piątej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Swoje spotkania rozegrają Stolem Gniewino oraz obie drużyny Gryfa Wejherowo.

Dla zawodników z Wejherowa, ta edycja Pucharu Polski jest bardzo udana. Do piątej rundy awansował nie tylko pierwszy zespół, ale także drugi. 19 października o godzinie 15:15 rezerwy Gryfa na własnym stadionie podejmą Victorię Kaliska, 5 ligowy zespół, który zajmuje obecnie ostatnie miejsce w swojej lidze. Pomimo, że wejherowianie grają na co dzień w A klasie czyli o jeden szczebel rozgrywkowy niżej, mają duże szanse na zwycięstwo.

Dzień później swój mecz rozegra Stolem Gniewino. Na wyjeździe podejmie drugi zespół Arki Gdynia, który gra w IV lidze i radzi sobie bardzo dobrze. Zajmuje obecnie piątą lokatę w tabeli. Stolem natomiast to III-ligowy beniaminek, który w zeszłym sezonie wygrał IV ligę. Oba zespoły przegrały swoje ostatnie ligowe starcia, natomiast w Pucharze Polski to Arka pewniej awansowała do piątej rundy. Mecz zapowiada się na bardzo ciekawy.

Tego samego dnia o 15:15 na boisko wyjdzie pierwszy zespół Gryfa Wejherowo. W Pelplinie zagrają z miejscową Wierzycą, która także gra w IV lidze. Wierzyca obecnie jest ósma natomiast Gryf trzynasty, jednak różnice punktowe nie są zbyt duże. Jest to kolejny mecz, który zapowiada bardzo wyrównany poziom, jednak zwycięzca może być tylko jeden. Wygrani awansują do kolejnej rundy wojewódzkiego etapu Pucharu Polski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24