20.10.2021 13:00 0 EWA

Picasso to dopiero początek

fot. TTM

Od początku października w GOK-u w Luzinie można podziwiać prace Picassa. Okazuje się, że to dopiero początek artystycznej oferty. W listopadzie pojawi się wystawa Pracowni Batiku Mamut, a w styczniu prace regionalnej artystki Gosi Kotłowskiej.

We wrześniu luziński ośrodek kultury prezentował oryginalne prace Daniela Mroza oraz ilustracje współczesnych artystów do książek Stanisława Lema. W październiku dom kultury wyjął asa z rękawa i zaprezentował dzieła światowej sławy artysty Pabla Picassa.

Wystawę odwiedziły już setki osób i cały czas cieszy się ogromnym powodzeniem - jak podaje GOK Luzino na swoim fanpage’u.

Linoryty, drzeworyty, czy akwaforty można podziwiać jeszcze do 13 listopada, a więcej o aktualnej wystawie można przeczytać tutaj..

Jednak luziński ośrodek nie spoczywa na laurach i już w listopadzie zaskoczy nas po raz kolejny. 19 listopada zaprezentuje wystawę Pracowni Batiku Mamut z Przasnyszu z województwa mazowieckiego.

Batik to wytwarzanie barwnych tkanin przy pomocy nakładania wosku oraz wielokrotnego barwienia. Technologia batiku wywodzi się z terenów Azji południowo - wschodniej a zwłaszcza z indonezyjskiej Jawy. Dawniej metodą batiku wytwarzano materiały użytkowe - tkaniny na ubrania, zasłony itd. Obecnie jest to również efektowny rodzaj sztuki.

14 stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie zaprezentuje prace Gosi Kotłowskiej, wielokrotnie nagradzanej, luzińskiej artystki.

źródło: GOK Luzino


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24