21.10.2021 09:30 0 AB

Derby Powiatu w IV lidze. Wikęd Luzino zagra z Orkanem Rumia.

facebook.com/Wikęd Luzino

Czas na kolejne mecze IV ligi. W sobotę (23 października) na stadionie GOSRiT w Luzinie dojdzie do derbów powiatu wejherowskiego. Miejscowy Wikęd podejmie Orkan Rumia. Tego samego dnia na boisko wyjdą także Gryf Wejherowo i MKS Władysławowo.

IV liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana. Po 11 kolejkach, między trzecim zespołem w lidze a piętnastym jest tylko siedem punktów różnicy. W każdej chwili sytuacja może ulec zmianie, tym bardziej że w lidze jest aż 21 zespołów. Ze względu na nieparzystą ilość klubów co tydzień jeden z nich nie może rozegrać swojego spotkania. Nie wszystkie zespoły mają rozegranych po 11 meczów, co jeszcze bardziej utrudnia sytuację.

W sobotę (23 października) o godzinie 11:00 Wikęd Luzino zagra z Orkanem Rumia - tegorocznym bieniaminkiem. Dotychczas sezon nie jest dla obydwu drużyn udany. Orkan Rumia zajmuje 16. pozycję, natomiast Wikęd Luzino 18. ze stratą tylko jednego punktu. Mimo przewagi to beniaminek w 11 meczach przegrał aż siedem z nich, natomiast Luzinianie ponieśli 5 porażek, mając jeden rozegrany mecz mniej. Zwycięstwo może dać każdej z drużyn znaczący awans w tabeli, przy tak zaciętej rywalizacji w całej lidze.

Także 23 października o godzinie 14:00 w Wejherowie odbędzie się spotkanie Gryfa z MKS-em Władysławowo. Wejherowianie są spadkowiczem z zeszłego sezonu, obecnie zajmują 13. miejsce z 13 punktami na koncie. MKS natomiast to najgorsza drużyna w lidze, zajmuje ostatnie miejsce i traci aż sześć punktów do przedostatniego Borowiaka Czersk. Ostatni mecz mogą jednak zaliczyć do udanych. Na swoim stadionie zremisowali z liderującą w tabeli Gedanią Gdańsk 0:0. MKS ma szansę aby odrobić straty do rywali, natomiast dla Gryfa to ogromna możliwość aby awansować do czołowej "dziesiątki".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24