20.10.2021 15:46 0 WH/KPP w Wejherowie

‘Znalazł w otwartym aucie kluczyki i pojechał do domu’ . 65-latek zatrzymany

Fot. KPP w Wejherowie

Wsiadł do samochodu na terenie czyjeś posesji, znalazł kluczyki i odjechał. Po drodze uderzył w betonowe ogrodzenie. Policjanci zatrzymali 65-latka, który miał ukraść auto. Mężczyzna tłumaczył, że „w dniu kradzieży pił alkohol”.

Do kradzieży nissana o wartości kilkudziesięciu tysięcy doszło w sobotę (16 października), zaś do zatrzymania podejrzanego w poniedziałek (18 października).

W trakcie wyjaśniania okoliczności, mężczyzna nie był w stanie powiedzieć, dlaczego ukradł samochód, a jedynie wyjaśnił, że w tym dniu spożywał alkohol. Mundurowi ustalili, że pokrzywdzony zostawił otwarty samochód na posesji, a kluczyki znajdowały się w środku. Sprawca kradzieży, kiedy wsiadł do samochodu, zauważył kluczyk, zapalił silnik i odjechał z miejsca kradzieży, po drodze wjechał w betonowe ogrodzenie posesji – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Jak się okazało, działał w ramach powrotu do przestępstwa. Za kradzież mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24