21.10.2021 12:30 4 NW/Prokuratura Okręgowa w Gdańsku

W styczniu prawie zabili 23-latka. Jest akt oskarżenia wejherowskiej prokuratury

źródło: policja.pl

Prokuratura Rejonowa w Wejherowie aktem oskarżenia zakończyła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 23-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło 24 stycznia 2021 roku na jednej z wejherowskich ulic, gdzie znaleziono nieprzytomnego, z obrażeniami ciała młodego mężczyznę.

O sprawie pisaliśmy na łamach naszego portalu 29 stycznia 2021 roku. Mężczyzna, którego w niedzielę, 24 stycznia znaleziono w Wejherowie nie posiadał przy sobie dokumentów i został przewieziony do wejherowskiego szpitala. Jego stan był na tyle poważny, że wymagał operacji.

Dzień później zgłoszone zostało zaginiecie 23-letniego mieszkańca Wejherowa, którym okazał się poszkodowany.

W toku śledztwa ustalono, że pokrzywdzony 24 stycznia spotkał się z dwoma mężczyznami w wieku 23 i 29 lat i został przez nich pobity. Z duża siłą był bity i kopany po całym ciele oraz głowie, a także najechano na niego samochodem. Sprawcy zabrali należącą do ofiary kartę bankomatową i użyli jej płacąc za zakupione na stacjach benzynowych papierosy, piwo i pożywienie na łączną kwotę 119,39 zł.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, w trakcie zdarzenia, które rozciągnięte było w czasie, sprawcy przemieszczali się należącym do pokrzywdzonego samochodem, który następnie porzucili w innym miejscu.

U pokrzywdzonego, pozostawionego bez dolnej części odzieży wierzchniej i butów w warunkach niskiej temperatury doszło do hipotermii. Doznał szeregu obrażeń ciała, które spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu i ciężkiej choroby długotrwałej - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Sprawcy zatrzymani zostali 26 stycznia. Prokurator przedstawił obu zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa usiłowania zabójstwa w celu dokonania rozboju i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżeni nie przyznają się do popełnienia zarzuconego im przestępstwa.

W toku postępowania przygotowawczego Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowe aresztowanie – informuje Grażyna Wawryniuk.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 12 do 25 lat lub dożywocie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24