21.10.2021 16:30 0 AB/Pomorski ZPN

Gryf II Wejherowo i Stolem Gniewino grają dalej

Facebook.com/Stolem Gniewino

We wtorek i środę (19 i 20 października) rozegrano mecze 5 rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do tego etapu dotarły dwa zespoły Gryfa Wejherowo a także III-ligowy Stolem Gniewino.

Za nami już 5 runda Wojewódzkiego Pucharu Polski. Jako pierwszy swój mecz rozegrał drugi zespół Gryfa Wejherowo. Na własnym stadionie podjął V-ligową Victorię Kaliska. Po wyrównanym meczu Gryf odniósł znaczące zwycięstwo 4:2. Bramki dla gospodarzy strzelali: Mikołaj Formella, Daniel Kwidziński, Łukasz Stolz oraz Michał Markowski. Dzień później na boisko wyszedł pierwszy zespół z Wejherowa. Na wyjeździe ich przeciwnikiem była Wierzyca Pelplin, która tak jak Gryf gra w IV lidze. Pomimo wyrównanych szans, wejherowianie odnieśli bolesną porażkę 4:0.

Przegrywamy w Pelplinie z Wierzycą 4:0 i tym samym odpadamy z Regionalnego Pucharu Polski. Wracamy na boiska ligowe gdzie w najbliższą sobotę zmierzymy się na Wzgórzu Wolności z MKS Władysławowo — poinformował klub na Facebooku.

Na stadionie w Gdyni o kolejną rundę Pucharu Polski walczyli gracze Stolema, którzy zmierzyli się z drugim zespołem Arki. Mecz był bardzo wyrównany, zespoły grały na podobnym poziomie. W 72 minucie spotkania gola dla gości strzelił Jakub Styn, który chwilę wcześniej wszedł na murawę. Gospodarze przez resztę spotkania nie byli w stanie odrobić różnicy bramkowej. Wynik 1:0 utrzymał się do końca, co oznacza że Stolem Gniewino zameldował się w kolejnej rundzie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24