23.10.2021 09:30 6 EWA/TTM

Młodzi redzcy samorządowcy rozpoczęli działalność

fot. TTM

W czwartek (21 października) odbyło się pierwsze spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Reda, młodzi samorządowcy poznali zakres swoich działań i zaznajomili się ze sobą.

Młodzieżowa Rada Miejska w Redzie działa już od 7 lat, początkowo była powołana jako projekt szkół podstawowych, z czasem przerodziła się w reprezentację młodzieży uczącej się także poza miastem. Dzisiaj jest to organ współpracujący z Radą Miasta Reda.

Jej celem jest przede wszystkim przekazywanie wszelkich informacji, które gromadzą wśród swoich rówieśników, ale także pomoc i zaangażowanie w prace społeczne i działalność charytatywną – tłumaczy Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy.

Pomagamy w rożnych akcjach charytatywnych, jeździmy na rożne szkolenia, rozmawiamy o problemach i staramy się je rozwiązać. Każdy z nas chce zrobić coś dla młodzieży i dla miasta – dodaje Miłosz Modzelewski, który jest w młodzieżowej radzie już od trzech lat.

W skład Młodzieżowej Rady Miasta Reda wchodzi 21 osób ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczących się poza miastem. Wszystkich kandydatów można poznać tutaj.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24