26.10.2021 14:00 6 PM/KWP Gdańsk

Znęcał się nad psem, bo przegrał pieniądze [FILM]

Fot. KWP Gdańsk

Kamery zarejestrowały, jak w windzie mężczyzna kopie i uderza pięściami psa. Kiedy podejrzany dowiedział się, że szukają go policjanci, sam zgłosił się na komisariat, gdzie usłyszał zarzuty za znęcanie się nad zwierzęciem.

Kilka dni temu dzielnicowy uzyskał informację, że mężczyzna jednego z bloków na gdańskim Przymorzu znęca się nad swoim psem. Zgłaszający przekazał także szczegóły dotyczące wyglądu sprawcy tego przestępstwa.

Policjant jeszcze tego samego dnia skontaktował się z administracją osiedla i przeanalizował zapisy z monitoringu. Jak się okazało, kamery zarejestrowały, jak w windzie mężczyzna kopie i uderza pięściami psa. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli pracować nad sprawą i ustalili tożsamość podejrzanego. Kiedy mężczyzna dowiedział się, że szukają go policjanci, sam zgłosił się na komisariat na Przymorzu - informuje gdańska policja.

27-latek usłyszał zarzuty za zanęcanie się nad psem. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że w dniu, w którym był agresywny wobec zwierzęcia, między innymi przegrał u bukmachera pieniądze, więc rozładował frustrację na psie.

Podczas czynności policjanci odebrali mężczyźnie zwierzę i przekazali je do schroniska. Funkcjonariusze złożyli także wniosek do Urzędu Miasta w Gdańsku o pozbawienie 27-latka praw do psa.

Za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

18+

Treść przeznaczona dla osób pełnoletnich

Tak, jestem osobą pełnoletnią

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24