26.10.2021 13:00 16 AB/KPP Wejherowo COVID-19

Wzrost liczby zakażeń - możliwe są nowe obostrzenia

Facebook.com/ Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 6265 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Pomorzu odnotowano 364 zakażeń, 3 osoby zmarły. Szef MZ Adam Niedzielski nie wyklucza podjęcia bardziej restrykcyjnych kroków. W Wejherowie w związku ze wzrostem zakażeń są przeprowadzane kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń.

Od początku października w Polsce odnotowywany jest drastyczny wzrost ilości zakażeń Covid-19. We wtorek (26 października) poinformowano o 6265 nowych zachorowaniach, czyli dziewięć mniej niż dotychczasowy rekord podczas czwartej fali. Ponadto we wrześniu wykryto w Polsce nowy wariant koronawirusa tzw. delta plus. Minister Zdrowia Adam Niedzielski w związku z obecną sytuacją zapewnia, że decyzje w sprawie obostrzeń będą zapadać na początku listopada. Szef MZ nie wyklucza jednak wprowadzenia bardziej restrykcyjnych kroków, a także regionalizacji obostrzeń. Niezależnie od sytuacji zamknięcie szkół najprawdopodobniej nie jest zagrożone.

Czwarta fala pandemii dotyka także regiony Pomorza. W związku ze wzrostem zakażeń, funkcjonariusze w Wejherowie prowadzą kontrole w środkach komunikacji publicznej, sklepach czy galeriach.

Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obostrzeń, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Pamiętajmy, że te osoby, które nie będą przestrzegały obowiązujących nakazów dotyczących zasłaniania ust i nosa w przestrzeni wspólnej, zamkniętej, muszą liczyć się z konsekwencjami - apeluje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy z KPP Wejherowo.

Podczas kontroli policjanci zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania maseczką ust i nosa. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi będą interweniować.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24