27.10.2021 13:30 2 AB

Arka Gdynia w kolejnej rundzie, Lechia Gdańsk poza burtą

Arka Gdynia w 1/16 Pucharu Polski pokonała na wyjeździe Lechię Zielona Góra 1:0. Lechia Gdańsk odpadła bo słabym meczu z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2.

We wtorek (26 października) Arka Gdynia pokonała na wyjeździe trzecioligową Lechię Zielona Góra 1:0. Gola na zwycięstwo dał żółto - niebieskim 18-letni obrońca Jerzy Tomal. W 94. minucie spotkania skierował piłkę do siatki rywala. Był to jego drugi oficjalny występ dla Arki Gdynia. Ryszard Tarasiewicz wymienił wszystkich piłkarzy, którzy zagrali w jego debiutanckim meczu z Resovią. Już w 3 minucie spotkania żółto - niebiescy mogli objąć prowadzenie, jednak arbiter dopatrzył się spalonego. W 6 minucie po strzale w słupek ponownie sędzia boczny podniósł chorągiewkę. Arka przeważała podczas całego spotkania, miała jednak momenty gorszej gry. Finalnie udało jej się wygrać 1:0 i to oni zagrają w 1/8 Pucharu Polski.

Dzisiaj był taki mecz, między 60 i 80 minutą dopuściliśmy do dwóch, trzech sytuacji dla przeciwnika. Nasz bramkarz dobrze interweniował. Mogliśmy strzelić jedną bramkę w pierwszej połowie, dałaby nam trochę więcej spokoju szczególnie w środkowej strefie. Graliśmy zespołem, który nie grał w ostatnim meczu ligowym. Zawodnicy zaprezentowali się jak najlepiej, od strony mentalnej nie mogę mieć do nich zastrzeżeń - podsumował po meczu trener Ryszard Tarasiewicz.

Tego samego dnia swój pucharowy mecz rozegrała także Lechia Gdańsk. Na wyjeździe przegrała z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2. Tym samym zakończyła się seria bez porażki trenera Tomasza Kaczmarka, od momentu objęcia klubu. Wynik dziwi ze względu na bardzo dobrą dyspozycję gdańskiego klubu w ostatnim czasie. Zajmują obecnie trzecie miejsce w ekstraklasie i są jedną z najbardziej chwalonych drużyn w lidze.

Żółto-niebiescy już w niedzielę (31 października) rozegrają kolejny mecz. Ich rywalem na wyjeździe w rozgrywkach I ligi będzie Miedź Legnica. Początek spotkania o 12:40.