29.10.2021 15:13 0 AB/GOSRiT Luzino

80-latek walczył w kolejnym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino

Facebook.com/GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino

Jak co tydzień, w czwartek (28 października) odbył się już X Turniej Tenisowe Czwartki o Puchar Wójta Gminy Luzino. Tym razem najlepszym okazał się Tomasz Siudek. Najstarszym zawodnikiem zawodów był 80-letni Marian Gęsicki, który grał z dużo młodszymi rywalami jak równy z równym.

W czwartek (28 października) na Sali Sportowej GOSRiT w Luzinie został rozegrany kolejny turniej zrzeszający pasjonatów tenisa stołowego. W dziesiątych zawodach z tej serii wzięło udział 17 zawodników. Najlepszy okazał się Tomasz Siudek, który w finale pokonał Krzysztofa Konkela. Na trzecim miejscu znalazł się Marek Rybaczek, w meczu o trzecie miejsce pokonał Magdę Płotka. Kolejna już edycja wyłoniła nowego bohatera. Został nim Marian Gęsicki, który przystąpił do rywalizacji w wieku 80 lat.

Wielkie brawa należą się najstarszemu zawodnikowi Marianowi Gęsickiemu. Mimo 80-ciu lat pan Marian jak równy z równym walczy o każdy punkt z rywalami niejednokrotnie młodszymi o pół wieku. Tak też było w meczu o piętnaste miejsce, w którym to pokonał 3:2 Krzysztofa Labudę - poinformował Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Pan Marian jest uznanym tenisistą seniorem. W swoim dorobku ma drugie miejsce podczas II Grand Prix Polski Weteranów rozgrywanych w Gliwicach.

Kolejny turniej rozpocznie się w czwartek (4 listopada). Zawody będą odbywały się cyklicznie do 16 grudnia tego roku.