19.11.2021 08:09 17 WH/SM Władysławowo

Władysławowscy strażnicy kontrolują piece

Fot. SM Władysławowo

Straż Miejska we Władysławowie prowadzi kontrole spalania w piecach. Funkcjonariusze weryfikują zgłoszenia od mieszkańców, których przybywa coraz więcej.

Spalanie śmieci to jedna z przyczyn występowania smogu, który jest niebezpieczny dla zdrowia i życia. O jakości powietrza w Wejherowie można przeczytać w naszym artykule.

Od miesiąca strażnicy miejscy we Władysławowie sprawdzają, co spalają w piecach mieszkańcy.

Mniej więcej od połowy października dostajemy coraz więcej zgłoszeń od mieszkańców, z których wynika, że spalaniu nie zawsze ulegają materiały do tego przeznaczone (np. płyty wiórowe, Wełna mineralna - szklana wata, plastikowe butelki itp.). Naszym obowiązkiem jest zweryfikowanie każdego zgłoszenia pod kątem występowania danych nieprawidłowości oraz w przypadku potwierdzenia spalania odpadów wyciągnięciu odpowiednich konsekwencji – czytamy na Facebooku Straży Miejskiej we Władysławowie.

Fot. SM Władysławowo

Podczas ostatnich kontroli wobec osób, które popełniły wykroczenie zastosowano postępowanie mandatowe zgodnie z art. 191 Ustawy o odpadach, natomiast w niektórych przypadkach interwencja zakończyła się jedynie pouczeniem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24