23.11.2021 17:00 0 AB/TTM

Rozbudowa sieci wodociągowej w Wielistowie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Gmina Łęczyce otrzymała 2,5 mln zł. w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych będącego częścią Polskiego Ładu. Suma zostanie przeznaczona na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na odcinku Godętowo - Wielistowo.

Gmina Łęczyce do programu przystępowała z trzema wnioskami projektowymi. Spośród nich został wybrany jeden, który ma zostać zrealizowany w przyszłym roku. Gmina obecnie pracuje nad znalezieniem wykonawcy, który w określonej kwocie zgodzi się wykonać zadanie.

W Wielistowie będziemy chcieli rozbudować sieć wodociągową od ujęcia wody w Godętowie poprzez przejście przez miejscowość Godętowo, następnie przez tereny inwestycyjne do miejscowości Wielistowo i tam również ją rozbudować. Łącznie wybudujemy około 4 km sieci. Na terenie miejscowości Wielistowo będzie to rozbudowa kanalizacji sanitarnej, grawitacyjnej - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Joanna Wasil-Sudnik, starszy inspektor ds. inwestycji, drogownictwa i energetyki.

Inwestycja przeprowadzana jest ze względu na słabe ujęcie wody w Wielistowie, które nie spełnia wielu wymogów sanitarnych. Pomimo ogromnych prac nad wykonaniem inwestycji gmina zapewnia, że mieszkańcy nie będą musieli się obawiać o hałas i utrudnienia na drogach.

Na etapie budowy kanalizacji tłocznej, większość prac będzie wykonana poza miejscowością, więc żadnych większych utrudnień nie będzie dla mieszkańców. W zakresie miejscowości Wielistowo część prac wykonana zostanie przewiertem sterowanym, który spowoduje że tych wykopów będzie mniej. Sieć grawitacyjna zostanie tak zaprojektowana i tak wybudowana, żeby możliwość przyłączenia poszczególnych miejscowości była jak najmniej utrudniona dla mieszkańców - dodaje Joanna Wasil-Sudnik.

Realizacja inwestycji planowana jest na przyszły rok.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24