25.11.2021 12:00 2 PM/KPP Puck

We właściwym miejscu i czasie - policjanci pomogli 82-latkowi

Fot. KPP Puck

„Policjanci doskonale wiedzą, jak różne scenariusze pisze życie. Często stają się częścią tych historii.” Tym razem mundurowi na ulicy zauważyli osuwającego się na chodnik starszego mężczyznę, który stracił przytomność. Od razu wybiegli z radiowozu i rozpoczęli udzielanie mężczyźnie pierwszej pomocy.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z miejscowości na terenie gminy Puck.

St. post. Paweł Korth  oraz sierż. Dawid Rutha z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, pełniąc wspólnie służbę, zauważyli na jednej z ulic osuwającego się na chodnik starszego mężczyznę, który stracił przytomność. Policjanci ocucili go, podnieśli z twardego, zimnego i mokrego podłoża monitorując nieustannie jego czynności życiowe do czasu przyjazdu służb medycznych, nie dopuszczając do utraty świadomości – informuje pucka policja.

Po wezwaniu karetki przekazali mężczyznę ratownikom medycznym. 82-latek został przetransportowany z poważnymi obrażeniami głowy do szpitala.

Pomaganie innym, to chyba najważniejsza część policyjnej służby. Kiedy sytuacje życiowe zaskakują nas, nie zawsze pozytywnie, bardzo ważne jest wtedy, żeby mieć kogoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Policjanci doskonale wiedzą, jak różne scenariusze pisze życie. Często stają się częścią tych historii – czytamy na stronie puckiej policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24