30.11.2021 14:00 2 AB/Stolem Gniewino

Młodzi piłkarze Stolema Gniewino z kolejnym sukcesem

Facebook.com/Stolem Gniewino

Zawodnicy Stolema Gniewino z rocznika 2007 wystąpili w trzydniowym turnieju Elite Youth Cup w Uniejowie. Na zawodach rywalizowali z drużynami z całej Polski, m.in z Gdyni, Płocka, Gniezna, Torunia czy Łodzi.

Elite Youth Cup rozpoczął się w piątek (26 listopada). Na turniej przyjechało 10 drużyn z całej Polski, co dało prawie 300 minut gry. Na rozstrzygnięcie trzeba było czekać do ostatnich spotkań, a Stolem wygrał kilka meczów z teoretycznie lepszymi drużynami z większych miast.

Pogoda nie rozpieszczała zawodników, ponieważ drugiego dnia w Uniejowie spadł śnieg. Nie przeszkodziło to jednak Stolemowi w dalszych zwycięstwach. Ostatecznie piłkarze z Gniewina zakończyli rywalizację na czwartym miejscu z pięcioma zwycięstwami, dwoma remisami i dwiema porażkami. Cały turniej wygrał JKS Jarosław, wyprzedzając drugi Bałtyk Gdynia i trzecią Wisłę Płock. Stolem Gniewino do drugiego miejsca stracił jeden punkt, zaś od trzeciej Wisły Płock miał gorszy bilans bramkowy.

Można pochwalić zespół, bo nie zawiódł. Wygląda to w ten sposób, że w każdym z tych meczy przy stanie 0:0 tworzyliśmy sytuacje, które normalnie powinny się skończyć strzeleniem bramki, zwłaszcza po akcjach lewą i prawa stroną. Czasami coś zawodziło, natomiast byliśmy jednym z nielicznych zespołów, który kreował grę, starał się ją prowadzić, dobrze panowaliśmy nad piłką. Zdaniem obserwatorów byliśmy zespołem wyróżniającym się - mówi Tomasz Dołotko, członek zarządu klubu.

Facebook.com/Stolem Gniewino Facebook.com/Stolem Gniewino Facebook.com/Stolem Gniewino

Indywidualnie wyróżniony został Olaf Roppel, który trafił do jedenastki turnieju.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24