30.11.2021 14:30 28 WH

Śnieg i szklanka na drogach. Czy zima zaskoczyła kierowców?

Fot. Czytelnik N24

Wtorkowy poranek przywitał mieszkańców Kaszub Północnych opadami deszczu i śniegu. Na ulicach i chodnikach jest ślisko. Kierowcy informują nas o utrudnieniach drogowych.

W weekend na Nordę nadeszło ochłodzenie. Więcej o tym w naszym artykule.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił oblodzenie do środy (1 grudnia), opady marznące i silny wiatr do czwartku (2 grudnia) dla powiatów puckiego, wejherowskiego i Trójmiasta. Natomiast w piątek i sobotę (3 i 4 grudnia) prognozowane są intensywne opady śniegu.

Fot. Czytelnik N24 Fot. Czytelnik N24 Fot. Czytelnik N24

To nie jest przyjemny dzień, zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Czytelnicy donoszą o oblodzeniu, tzw. szklance na drodze – pojazdy nie mogą podjechać pod górkę.

Szklanka na ulicach i chodnikach. Widziałam jak ludzie przewracają się na przejściu dla pieszych - dramat – pisze Czytelnik.

Lód taki, że nie można w ogóle podjechać na zimowych oponach – informuje Czytelniczka.

Zmotoryzowani mieli problem z jazdą m.in. na ul. Batalionu Morskiego, Tartacznej i Kwiatowej w Wejherowie czy na gościcińskiej górce. Ciężarówki z trudem poruszały się na trasie Barłomino – Wyszecino, Opalino – Rybno i przy rondzie w Rybnie.

Policjanci przypominają o obowiązku odśnieżania samochodów, chodników i dachów.

Wejherowscy policjanci zwracają uwagę kierowcom, aby pamiętali o obowiązku odśnieżenia samochodów, ponieważ zalegający na masce i na dachu samochodu śnieg stanowi spore niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego. Ponadto funkcjonariusze przypominają właścicielom oraz administratorom budynków, szczególnie tych wielkopowierzchniowych, o obowiązku usuwania śniegu z dachów oraz sopli lodu, a także o odśnieżaniu chodników przylegających do posesji - zaznacza asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Atak zimy na Pomorzu

❗❗Uwaga❗❗ Jest bardzo ślisko ❄ i niebezpiecznie. Film ???? nagrany na trasie Barlomino - Wyszecino przez naszą Czytelniczkę Aleksandrę.

Opublikowany przez Nadmorski24.pl Wtorek, 30 listopada 2021

Wraz z pierwszymi obfitymi opadami śniegu, pojawia się odwieczne pytanie – czy zima zaskoczyła kierowców i drogowców? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24