03.12.2021 12:00 1 WH/Norda FM

Kolejny przetarg na przedszkole w Mostach

Fot. archiwum

Gmina Kosakowo ogłosiła drugi przetarg na budowę przedszkola w Mostach. Przyszły wykonawca będzie miał dłuższy termin realizacji – z 12 na 15 miesięcy oraz możliwość zmiany technologii budowlanych. Oferty można zgłaszać do 16 grudnia.

Przypomnijmy, że gmina Kosakowo planuje wybudować przedszkole w pobliżu ul. Gdańskiej. Inwestycja miała być gotowa pod koniec 2022 roku, tak się jednak nie stanie. Pojawiły się nieoczekiwane problemy. Najniższa oferta w pierwszym przetargu zaproponowana to 18,7 mln złotych, a gmina na ten cel chciała przeznaczyć niecałe 11 mln złotych. Powodem tego ma być inflacja i znaczny wzrost kosztów materiałów budowlanych. Więcej o tym w naszym artykule.

Gmina podjęła decyzję o ogłoszeniu drugiego przetargu.

Rozmawialiśmy z potencjalnymi wykonawcami, którzy mogliby takie przedszkole zrealizować, szukaliśmy rozwiązań technicznych i realizacyjnych, co zrobić, aby budowa okazała się tańsza. Postanowiliśmy zorganizować drugi przetarg i mamy nadzieję, że oferty, które wpłyną będą bardziej zadowalające – mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 16 grudnia. Wydłużono czas realizacji z roku na 15 miesięcy. Zmieniły się warunki gwarancji. Koszt budowy pozostaje bez zmian.

Daliśmy możliwość zmiany technologii budowlanych – konstrukcji budynku i dachu, element instalacji wewnętrznych. Daliśmy większą dowolność, bo wiemy, że wykonawcy mogą znaleźć różne formy oszczędności i niekiedy też bardziej korzystnych rozwiązań technicznych – wymienia Majek. - Jak wpłyną oferty, wtedy będziemy w stanie ewentualnie zwiększyć budżet.

Budowa ma ruszyć na początku przyszłego roku, a zakończyć się wiosną 2023 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24