03.12.2021 11:00 5 WH

Kaszubscy strażacy oddali hołd druhom z Czernikowa

Fot. OSP Gościcino FB

Strażacy i ochotnicy z powiatu wejherowskiego oraz puckiego oddali hołd minutą ciszy tragicznie zmarłym druhom z Czernikowa. Wóz OSP zderzył się z ciężarówką - zginęło dwóch strażaków.

Do wypadku doszło w czwartek (2 grudnia) nad ranem na trasie Toruń - Lipno. Ochotnicy jechali do pożaru, niestety na miejsce nie dotarli. Ich wóz bojowy zderzył się z samochodem ciężarowym. Zginęli druhowie Ewelina i Jan. Jak podają ogólnopolskie media, 30-latka z zawodu była ratownikiem medycznym, zaś 62-latek pracował w urzędzie gminy.

Tragedia wstrząsnęła Polską – szczególnie poruszyła strażacki świat. Strażacy z całego kraju o godzinie 18:00 zgromadzili się w jednostkach i upamiętnili śmierć druhów minutą ciszy. Hołd oddali także zawodowcy i ochotnicy z Nordy.

Nasza syrena przez minutę była wyrazem podziwu, szacunku oraz wdzięczności dla tych, dla których życie oddane innym było warte przeżycia. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – czytamy na Facebooku OSP Gościcino.

Tego samego dnia w remizach o godzinie 18:00 zawyły syreny i uruchomiono sygnały świetlne oraz dźwiękowe wozów bojowych, pojawili się strażacy w strojach bojowych i mundurach. Zgromadzili się także mieszkańcy, którzy chcieli wspomnieć tragicznie zmarłych druhów.

Na facebookowych profilach PSP i OSP pojawiły się relacje z tego wydarzenia. Solidaryzując się z rodzinami poszkodowanych, strażacy zmienili kolor stron internetowych na czarno-biały.

Fot. OSP Gniewino FB Fot. OSP Chłapowo FB Fot. OSP Bolszewo FB Fot. OSP Wejherowo FB Fot. PSP Puck FB Fot. OSP Choczewo FB Fot. OSP Reda FB

Dzisiaj o 18:00 przy dźwięku syreny alarmowej oddaliśmy hołd druhom OSP z Czernikowa, którzy zginęli dzisiaj rano w tragicznym wypadku samochodu pożarniczego. Trzymamy też kciuki za szybki powrót do zdrowia pozostałych strażaków, poszkodowanych w zdarzeniu.

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Czwartek, 2 grudnia 2021


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24