14.12.2021 12:30 4 WH/UM Gdańsk

Pożar w zajezdni tramwajowej – dwa spalone tramwaje

Źródło: UM Gdańsk

Późnym wieczorem w poniedziałek (13 grudnia) w zajezdni w Nowym Porcie w Gdańsku wybuchł pożar. Poniesione straty to dwa spalone tramwaje, a dwa są nadpalone. Specjalna komisja bada przyczyny pojawienia się ognia.

Służby o zdarzeniu zostały poinformowane po godzinie 22:00. Ogień zauważyła ekipa sprzątająca pojazdy w zajezdni GDAiT. Na miejsce przyjechało 16 zastępów straży pożarnej. Akcja dogaszania pożaru została zakończona przed północą. Całkowicie spaliły się dwa tramwaje typu N8C.

Według wstępnych oględzin, tramwaj N8C ma pękniętą szybę i opalone lusterko, zaś tramwaj Pesa Jazz opalony bok i element przegubu. Oba - przynajmniej na pewien czas - będą musiały być wycofane z ruchu. Zdaniem Piotra Borawskiego, trudno będzie w szybkim tempie uzupełnić brak dwóch - a w krótkiej perspektywie - nawet czterech tramwajów. Takich pojazdów po prostu nie ma na rynku – informują władze Gdańska.

Źródło: UM Gdańsk Źródło: UM Gdańsk Źródło: UM Gdańsk Źródło: UM Gdańsk Źródło: UM Gdańsk Źródło: UM Gdańsk

Od rana we wtorek (14 grudnia) pracę rozpoczęła specjalna komisja powołana przez GAiT. Działania prowadzi także policja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24