20.12.2021 12:00 3 WH/OSP Gnieżdżewo

OSP Gnieżdżewo z nowym wozem bojowym

Fot. OSP Gnieżdżewo

Druhowie z Gnieżdżewa mają powody do radości. Do ich jednostki trafił nowy wóz bojowy typu GBA Mercedes-Benz Atego.

Piątkowy (17 grudnia) wieczór dla OSP Gnieżdżewo był pełen emocji. Delegacja jednostki odebrała w miejscowości Korwinów koło Częstochowy samochód ratowniczo-gaśniczy typu GBA z układem napędowym 4x4 marki Mercedes-Benz Atego.

Do remizy samochód dotarł w późnych godzinach wieczornych gdzie został hucznie przywitany przez druhów z macierzystej jednostki, jak i przez liczne delegacje OSP z gminy Puck oraz z gminy Krokowa – czytamy na Facebooku OSP Gnieżdżewo.

Fot. OSP Gnieżdżewo Fot. OSP Gnieżdżewo Fot. OSP Gnieżdżewo Fot. OSP Gnieżdżewo Fot. OSP Gnieżdżewo Fot. OSP Gnieżdżewo Fot. OSP Gnieżdżewo Fot. OSP Gnieżdżewo Fot. OSP Gnieżdżewo

Wóz zakupiono ze środków m.in. gminy Puck i komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnieżdżewie pragnie serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, urzędom, fundacjom oraz wszystkim ludziom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się swoją pracą, dobrocią serca do wyżej wymienionego, upragnionego i długo oczekiwanego zakupu, który znacznie wzmocni zdolność bojową naszej jednostki, a co za tym idzie również bezpieczeństwo gminy i całego powiatu. Jeszcze raz wielkie, wielkie dziękuje dla wszystkich i za wszystko – informują strażacy.

Teraz jednostka w swoim wyposażeniu posiada dwa wozy bojowe. Przypomnijmy, że w planach jest powiększenie remizy – pojawi się drugi garaż na nowy samochód. Więcej w naszym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24