14.01.2022 10:30 5 AB

Powalone drzewa i dwa pożary - skutki silnego wiatru na Nordzie

źródło: KM PSP Sopot

W strefach nadmorskich w nocy z czwartku na piątek (13/14 stycznia) wiatr wiał z prędkością nawet do 100 km/h. W związku z tym strażacy mieli dużo zgłoszeń o powalonych drzewach i innych stratach spowodowanych wichurą. W powiecie puckim były także dwa pożary.

Odnotowaliśmy oberwane gałęzie, konary drzew czy powalone drzewa. Na chwilę obecną nie ma osób poszkodowanych ani większych strat. Odnotowaliśmy ponad 20 zdarzeń od godzin wieczornych do chwili obecnej - mówi Mirosław Kuraś, rzecznik prasowy wejherowskiej straży pożarnej.

W powiecie puckim strażacy wyjeżdżali w sumie do 25 zdarzeń, w tym dwóch pożarów.

W Mrzezinie był pożar gałęzi, która spadła na linię wysokiego napięcia, natomiast w Starzynie paliła się sadza w kominie. Nie ma osób poszkodowanych - informuje Krzysztof Minga, rzecznik prasowy puckiej straży pożarnej.

Wezwania o powalonych drzewach otrzymywali także strażacy w Sopocie. Gałęzie spadały na ulice i stanowiły niebezpieczeństwo dla ruchu drogowego.

Jak informują synoptycy, wiatr ma uspokoić się w piątek (14 stycznia) w godzinach wieczornych. Więcej na temat pogody pisaliśmy tutaj.

źródło: KM PSP Sopot źródło: KM PSP Sopot źródło: KM PSP Sopot


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24