23.01.2022 14:53 13 Kaja/UM Gdnia

Gdynia stawia na zieleń. Park Centralny odmieni centrum miasta

UM Gdynia

Rusza trzeci etap największej zielonej inwestycji realizowanej dla mieszkańców. W jej ramach powstać ma strefa wypoczynku z polaną piknikową i stawem z fontanną, parking podziemny na około 270 samochodów czy budynek z małą gastronomi.

Trzeci etap budowy Parku Centralnego obejmie teren między pawilonem skateparku a ul. Świętojańską. Będzie tam można odpocząć w cieniu drzew i obcować z naturą. Pojawią się tam siedziska i hamaki, a także boisko ze specjalną nawierzchnią Play Top Street, co zachęci odwiedzających to miejsce do rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu.

W miejsce starych i zniszczonych drzew pojawią się nowe nasadzenia, w tym wiele krzewów, drzew i kwietne łąki. Zostaną one dobrane do panujących w tym miejscu warunków. W parku powstaną trawniki doskonałe zarówno do piknikowania, jak i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu – mówi Markos Pagudis, prezes Agencji Rozwoju Gdyni.

Kolejny element to staw z fontanną, który w zimie będzie się zmieniać w miejską ślizgawkę. Przy zbiorniku zostaną zbudowane deki, z których będzie można obserwować rośliny wodne. Znajdzie tu też miejsce pawilon z lokalem gastronomicznym oraz zapleczem technicznym.

Dzięki inwestycji zielenią wypełni się także skwer miejski przed budynkiem Urzędu Miasta.

Jedną z ważniejszych części tego etapu inwestycji, będzie budowa miejskiego podziemnego parkingu na około 270 samochodów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24