24.01.2022 09:00 0 AB/Tytani Wejherowo

Tytani Wejherowo: 'Zwyciężamy w turnieju o Puchar Burmistrza Czerska'

Facebook.com/Tytani Wejherowo

Tytani Wejherowo zakończyli etap sparingowy w najlepszy sposób jaki mogli. Wygrali w towarzyskim turnieju o Puchar Burmistrza Czerska, pokonując w jeden dzień dwa zespoły. Teraz czeka ich powrót na pierwszoligowe parkiety, gdzie już w sobotę (29 stycznia) zmierzą się z Gwardią Koszalin.

W sobotę (22 stycznia) w Czersku odbył się turniej o puchar burmistrza miasta. Szczypiorniści z Wejherowa najpierw pokonali w półfinale Sambor Tczew, a w finale zmierzyli się z dobrze znanym KPR-em Elbląg.

W półfinale pokonujemy Sambor Tczew 31-23 i meldujemy się w finale, w którym gramy z KPR Elbląg. Do przerwy przegrywamy 14-12 ale po przerwie to już prawdziwy koncert Tytanów. Około 38 minuty przegrywamy jeszcze 18-20, żeby w 56 minucie wyjść na prowadzenie 30-20 i ustalić wynik 32-22 - informuje na swoim Facebooku klub.

Teraz Tytani przygotowują się do rozgrywek ligowych. Przed rundą wiosenną zajmują wysokie czwarte miejsce, jednak nie ukrywają, że celują wyżej.

Przed sezonem zakładałem miejsce w środku tabeli, a skończyliśmy na czwartym miejscu. Odpowiem tak, utrzymanie czwartej pozycji będzie dobrym wynikiem, choć uważam, że stać nas na zajęcie miejsca w pierwszej trójce. Paradoksalnie cieszę się, że w tej rundzie nie zajęliśmy wyższego miejsca, bo młode głowy mogły by spocząć na laurach i pomyśleć sobie, że jesteśmy mistrzami świata - mówi Remigiusz Sałata, prezes Tytanów.

W sobotę (29 stycznia) żółto-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Gwardią Koszalin, która zajmuje trzecie miejsce i wyprzedza Tytanów o jeden punkt. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.