25.01.2022 09:00 0 AB/Arka Gdynia

Zwycięski sparing Arki Gdynia

źródło: Arka Gdynia

Arka Gdynia pokonała na Narodowym Stadionie Rugby Olimpię Elbląg 2:1. Był to drugi sparing przygotowawczy do rundy wiosennej. Następny żółto-niebiescy zagrają w środę (26 stycznia), a ich rywalem będzie Olimpia Grudziądz.

Żółto-niebiescy przystępowali do spotkania po porażce z ekstraklasową Wartą Poznań. Olimpia Elbląg to jednak zespół, który gra w niższej klasie rozgrywkowej.

Nasz rywal należy do czołowych drużyn eWinner 2 Ligi, w której na półmetku rozgrywek zajmuje piąte miejsce i wciąż poważnie liczy się w walce o awans na zaplecze Ekstraklasy - informuje Arka Gdynia.

Od początku spotkania to gdynianie przeważali. Już w 5. minucie gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie po golu Mateusza Stępnia. W 19. minucie goście zdołali wyrównać po strzale z rzutu karnego. Na drugą połowę, podobnie jak w meczu z Wartą Poznań, gdynianie weszli w całkowicie zmienionym składzie. Nie przeszkodziło to w odniesieniu zwycięstwa po bramce Kacpra Skóry.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną zespołu Tarasiewicza 2:1, co było jego pierwszym zwycięstwem w trakcie zimowych przygotowań - dodaje klub.

W kolejnym meczu sparingowym, piłkarze znad morza zmierzą się z liderem III ligi, Olimpią Grudziądz. Mecz odbędzie się w środę (26 stycznia) w Gdyni. Początek o godzinie 12:00.