26.01.2022 08:03 18 AB/TTM

Pożar kamienicy w Wejherowie

Fot.TTM

W Wejherowie doszło do pożaru pustostanu, który znajduje się w kamienicy przy ulicy Świętego Jacka. W środku budynku byli bezdomni, dwóm udało się wyjść o własnych siłach.

Do zdarzenia doszło w środę (26 stycznia). W Wejherowie przy ulicy Świętego Jacka zapalił się pustostan w kamienicy. Paliło się poddasze, spłonęła także część dachu. Na miejsce przyjechały znaczne siły straży pożarnej.

Łącznie na miejscu działało 8 zastępów straży pożarnej. Ostatni zastęp wrócił do jednostki o godzinie 8:47 - mówi st. kpt. Mirosław Kuraś, rzecznik prasowy wejherowskiej straży pożarnej.

W środku kamienicy przebywali bezdomni, dwóm z nich udało się uciec o własnych siłach przed przybyciem strażaków.

Strażacy przeszukali obiekt, w budynku nikogo nie było. Obiekt to pustostan nie zamieszkiwały na stałe. Kamienica obok była zagrożona pożarem, ewakuowano z niej 13 osób - dodaje Mirosław Kuraś.

Jak informuje straż miejska, to strażnicy pierwsi zauważyli pożar i powiadomili straż pożarną.

W tym samym czasie w całym Wejherowie na pięć minut zgasło światło. Funkcjonariusze straży miejskiej przystąpili do budzenia i ewakuowania mieszkańców budynku bezpośrednio przylegającego do miejsca pożaru – relacjonuje komendant Zenon Hinca. - Póki co,  przyczyny  nie są jeszcze znane. Wyjaśnią je biegły z zakresu pożarnictwa oraz policja. Ulica św. Jacka  zamknięta była dla ruchu pojazdów do godziny 08:40.

Fot Czytelniczka Fot. Sebastian Mitroszonek Fot. Sebastian Mitroszonek Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24