26.01.2022 11:16 28 PM

Rekord zakażeń w Polsce, pomorskie na szóstym miejscu

Fot. Facebook AmberExpo

Nowy rekord zakażeń w Polsce od początku pandemii – Ministerstwo Zdrowia w środę (26 stycznia) poinformowało o 53 420 zakażeniach koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 276 pacjentów z Covid-19.

Najwięcej zakażeń zanotowano w województwach mazowieckim i śląskim, województwo pomorskie jest na szóstym miejscu pod względem liczby chorych na Covid-19. W ciągu ostatniej doby przybyło tu 3722 zakażonych, zmarło 8 osób.

Obecnie mamy do czynienia ze wzrostami zakażeń tydzień do tygodnia rzędu ponad 100 proc.

— Ten dzisiejszy wynik to na pewno nie jest koniec tendencji wzrostowej - mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dane Ministerstwa Zdrowia mówią o tym, że w powiecie puckim mamy 209 nowych zachorowań, a w wejherowskim 404. W powiecie puckim jest najwięcej zakażonych na 10 tys. mieszkańców w całym Pomorskiem – 23,97. Oprócz tego ponad 5 tys. osób jest objęta kwarantanną, a w powiecie wejherowskim ponad 10 tys. osób.

Ministerstwo Zdrowia podaje także, że wariant Omikron odpowiada za 40 proc. zakażeń w Polsce.

Dzisiaj w wyniku sekwencjonowania mamy już 2464 próbki właśnie wariantu Omikron, co stanowi 42 proc. wszystkich sekwencjonowanych próbek w Polsce, więc widać, jak z dnia na dzień ten wariant stanowi coraz większą liczbę przypadków. Niedługo wariant ten będzie odpowiadał za ponad połowę wszystkich zakażeń - mówił Wojciech Andrusiewicz.

Czytelnicy wciąż informują nas o gigantycznych kolejkach do punktów wymazowych.

Wciągu doby w Polsce wykonano ponad 173,4 tys. testów na koronawirusa.

Warto pamiętać, że w związku z pandemią urzędy zmieniają zasady funkcjonowania w urzędach. Więcej na ten temat tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24