26.01.2022 16:30 2 AB/TTM

Gmina Wejherowo: Pierwsza sesja rady w tym roku

Fot.TTM

'Chociaż jest to początek roku, to zmieniamy już naszą uchwałę budżetową. Wprowadzamy kolejne zadanie inwestycyjne' - mówi Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo. Obrady dotyczyły również zmian nazw ulic w Bolszewie i Gościcinie.

W środę (26 stycznia) odbyła się pierwsza sesja rady gminy Wejherowo w 2022 roku. Podczas obrad zmieniona została uchwała budżetowa, z powodu wprowadzenia nowego zadania inwestycyjnego.

Dzisiaj mamy dwie uchwały dotyczące miejscowości Reszki. Jedna uchwała jest związana z nieodpłatnym nabyciem części działki na poszerzenie drogi. Zmiana budżetowa jest związana z tym, że robimy nowe zadanie inwestycyjne, polegające na projektowaniu tego kawałka drogi, abyśmy mogli w większym zakresie składać go do dofinansowania z urzędu marszałkowskiego - mówi Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Poza zmianami budżetowymi, radni dyskutowali na temat nazewnictwa ulic w Gościcinie i w Bolszewie.

Zmieniamy nazwy ulic w Gościcinie i Bolszewie. Okazało się, że do 1990 roku rada narodowa musiała podjąć uchwałę z wykazem aktu prawa miejscowego. Zgubiła się uchwała z roku 1977 i my musimy to teraz sprostować i wyjaśnić - dodaje Kiedrowski.

Podczas sesji wprowadzono także dwie uchwały dotyczące lokalnych grup działania, ponieważ pojawiła się możliwość pozyskiwania funduszy dla organizacji społecznych.

Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24