26.01.2022 15:13 27 PM

W Redzie powstanie punkt wymazowy

Punk wymazowy w Wejherowie / Fot. Daniel Zaputowicz

Kolejny punkt wymazowy w powiecie wejherowskim. Od czwartku (27 stycznia) zacznie działać mobilny punkt testowania na obecność wirusa SARS-CoV-2 w Redzie.

W związku z dużą liczbą zachorowań na Covid-19 w kolejnych miastach otwierają się punkty pobrań. Przypomnijmy, że w środę (26 stycznia) padł rekord zakażeń w Polsce od początku pandemii – Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 53 420 zakażeniach koronawirusem – więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

— Ten dzisiejszy wynik to na pewno nie jest koniec tendencji wzrostowej - mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W związku z tym otwierane są kolejne punkty badań na koronawirusa. W czwartek (27 stycznia) w Redzie otwiera się mobilny punkt testowania na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Punkt znajduje się przy stadionie redzkiego MOSiR, w miejscu, gdzie zwykle odbywają się koncerty plenerowe. Wjazd do puntu jest możliwy od ulicy Łąkowej, tuż za komisariatem policji – informuje redzki magistrat na swojej stronie.

Punkt będzie przyjmował tylko pacjentów z ważnym skierowaniem na wykonanie testu. Jest to punkt typu drive-thru, to znaczy, że pacjentom zmotoryzowanym wymaz zostanie pobrany bez wysiadania z samochodu.

Punkt będzie czynny w godzinach 9:00 – 17:00.

Drugi mobilny punkt testowy otwarto w Pucku - więcej na ten temat tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24