15.02.2022 12:00 1 WH/gdynia.pl

Amerykański sprzęt wojskowy w gdyńskim porcie

Fot. Port Gdynia

Do Gdyni wpłynął statek towarowy ARC Defender z kolejną partią sprzętu amerykańskiej armii stacjonującej na pokładzie. Wyposażenie jest przechowywane na placu składowym Portu Gdynia przy ul. Logistycznej.

W niedzielę (13 lutego) na pokład statku towarowego ARC Defender załadowano około 300 sztuk różnego sprzętu należącego do US Army. Były wśród nich kontenery z wyposażeniem i samochody bojowe. Sprzęt wraca do Stanów Zjednoczonych – czytamy na portalu gdynia.pl. - Amerykański sprzęt przypłynął do Gdyni 31 stycznia na pokładzie ARC Patriot. Został wówczas rozładowany na terminalu kontenerowym BCT i trafił na plac składowy przy ul. Logistycznej – tuż przy estakadzie Kwiatkowskiego, w sąsiedztwie terminalu promowego Stena Line i terminali kontenerowych.

To kolejny transport wojskowy w Porcie Gdynia. W lipcu 2021 roku przyjęto czołgi i wozy bojowe. Pojazdy należące do I Dywizji Piechoty US Army przypłynęły wówczas do Polski z Fort Riley na pokładach dwóch statków. Sprzęt trafił do Europy w ramach wsparcia amerykańskiego wojska.

W 2020 roku przy nabrzeżu Helskim w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym zacumował amerykański samochodowiec ARC Independence. Statek zabrał wtedy na pokład ciężarowe wojskowe pojazdy samochodowe i po krótkim postoju opuścił Port Gdynia – informują gdyńscy urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24