02.05.2022 10:30 0 WH/mat.pras.

‘Krótkie życie chwili’ w Sopocie

Źródło: mat.pras.

Już niedługo w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie pojawi się wystawa „Retrospektywa” Macieja Szemelowskiego. Artysta utrwala codziennie miejsca i chwile na wiele sposobów – obiektywem, pędzlem czy ołówkiem.

Od 6 maja w galerii odwiedzający będą mogli zobaczyć prace Macieja Szemelowskiego.

To człowiek wielu talentów i artysta spełniający się w kilku dziedzinach sztuki. Scenografia, plakat, grafika, fotografia. Swoimi osiągnięciami, wystawami i nagrodami mógłby obdzielić wielu innych artystów – informuje Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie. - Jakby tego mu było mało, był / jest również wydawcą oraz posiada w swoim bogatym artystycznym dorobku filmy telewizyjne, wideoklipy, autorskie albumy i książki, a nawet malarstwo naścienne.

Od 40 lat jest sopocianinem i to właśnie jego mała ojczyzna jest jego inspiracją i obiektem sztuki.

Artysta niewpisujący się w żadne mody, trendy i kierunki, w związku z tym modny cały czas. I w końcu – wrażliwy i kruchy (jak każdy prawdziwy artysta), ale jednocześnie świadomy wartości swoich dzieł – mówi Wojciech Fułek.

Źródło: mat.pras.

Na co dzień utrwala miejsca i chwile za pomocą obiektywu, pędzla i ołówka. Wernisaż odbędzie się 6 maja o godzinie 18:00. Zwiedzający będą mogli oglądać ją do 19 czerwca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24