04.05.2022 16:00 1 AB/KWP Gdańsk

Policjanci odnaleźli 9-letniego chłopca

źródło: KWP Gdańsk

Autystyczny syn Ukrainki wykorzystał nieuwagę matki i oddalił się w nieznanym kierunku. Po zgłoszeniu sprawy na policję, funkcjonariusze podjęli działania poszukiwawcze. Okazało się, że chłopiec przebywał na placu zabaw, przy wejściu na plażę.

9-letni chłopiec zaginął podczas spaceru w Parku Brzezieńskiego w Gdańsku. Kiedy matka dziecka się zorientowała, że nie widzi chłopca, rozpoczęła poszukiwania na własną rękę. Po nieudanych próbach zgłosiła sprawę na policję.

Działania zostały podjęte błyskawicznie. Dyżurny z pobliskiego komisariatu przekazał komunikat o zaginięciu 9-latka patrolom, w tym między innymi komunikat dotarł do post.Jakuba Mullera i post. Grzegorza Pilcha z komisariatu w Nowym Porcie, którzy włączyli się w poszukiwania chłopca. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze rozmawiali z napotkanymi osobami, dokładnie sprawdzali miejsca, gdzie dziecko mogłoby przebywać, sprawdzali wejścia na plażę i rejon pasa nadmorskiego - informuje gdańska policja.

Pół godziny później policjanci odnaleźli dziecko na placu zabaw przy wejściu na plażę. Cały i zdrowy chłopiec został przekazany matce. Gdańscy funkcjonariusze apelują również o niezwłoczne zgłoszenie zniknięcia dziecka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24