09.05.2022 15:20 10 AB/TTM

Strażacy z Choczewa przygotowują się do sezonu

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W poniedziałek (9 maja) na plaży w Lubiatowie, strażacy z OSP Choczewo przeprowadzili ćwiczenia, podczas których wypróbowali swój sprzęt. 'Wykorzystujemy ten sprzęt do poszukiwań i do działań na wodzie' - mówi Karol Wojciechowski z OSP Choczewo.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W ostatnim czasie strażacy z Choczewa zakupili nowy sprzęt do ratownictwa wodnego. Więcej o tym tutaj. Dron podwodny, quady i inne narzędzia mają służyć do zwiększenia bezpieczeństwa na miejscowych plażach.

Sprzęt został zakupiony na potrzeby sezonu turystycznego. Latem gubią się dzieci, dochodzi do podtopień. Potrzeba wtedy dosyć szybkich interwencji. Zanim dojadą zespoły PSP lub JRG my już możemy zaczynać działać w pierwszej fazie naszymi czterema quadami- mówi Marcin Świerzewski, prezes zarządu OSP Choczewo.

Ochotnicza Straż Pożarna nadal chce się rozwijać. Zostały złożone wnioski o dofinansowanie na zakup skutera, w planach jest również wymiana łódki wodnej i wozu strażackiego.

Chcemy rozwinąć jednostki poprzez modernizację remiz. Udało nam się odnowić dwa obiekty. Planujemy też zakup karetek. Kolejne lata będą dla nas sukcesywnym postępem do przodu. Wymieniamy sprzęt na coraz lepszy - mówi Karol Wojciechowski z OSP Choczewo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24