12.05.2022 12:00 0 AB/Pomorskie.eu COVID-19

Pomorze: 21 milionów złotych na walkę z Covid-19

źródło: pomorskie.eu

W sumie 21 milionów złotych przeznaczono na sprzęt medyczny, środki ochrony osobistej i preparaty do dezynfekcji. Zakupione przybory zostały przekazane m.in. szpitalom i stacjom pogotowia ratunkowego na Pomorzu. Z dofinansowania skorzystały też Szpitale Pomorskie.

źródło: pomorskie.eu źródło: pomorskie.eu źródło: pomorskie.eu źródło: pomorskie.eu źródło: pomorskie.eu źródło: pomorskie.eu źródło: pomorskie.eu źródło: pomorskie.eu źródło: pomorskie.eu

Sprzęt został zakupiony z dofinansowania w ramach projektu "Pomorscy medycy – bezpieczni w pracy, bezpieczni dla pacjentów". Jego celem była poprawa warunków pracy personelu i zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.

Chodziło o zminimalizowanie u medyków ryzyka wynikającego z kontaktu z pacjentami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2. Ze wsparcia skorzystało prawie 9,5 tys. osób - czytamy na portalu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Dofinansowanie w wysokości ponad 1,7 mln złotych otrzymały również Szpitale Pomorskie, do których należy wejherowski szpital. Blisko 830 tysięcy złotych otrzymał także Szpital Pucki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24